Jak będzie wyglądała garderoba przyszłości? (fot. pexels.com)

Jak będzie wyglądała garderoba przyszłości?

Marek Oramus, futurolog, autor książek science fiction w wywiadzie z Rzeczpospolitą z 17 sierpnia 2017 r., podzielił się kilkoma ciekawymi spostrzeżeniami, na temat tego, jak będzie wyglądał rynek tzw. “smart odzieży”.

Inteligentna odzież – czego się możemy spodziewać?

Jak zauważa pisarz, możemy być świadkiem szybkiego rozwoju branży. Sugeruje on, że w niedalekiej przyszłości większość noszonych przez nas na co dzień drobiazgów – od kluczyków do samochodu aż po karty kredytowe i telefonu – mogą być “wbudowane” w ubrania. Oramus zwraca też uwagę na praktyczne rozwiązania, które mogłyby się pojawić, jak ubrania monitorujące nasz stan zdrowia lub warunki atmosferyczne. Innym pomysłem mogłyby być ubrania, które zwiększają nasze bezpieczeństwo. Dzięki temu moglibyśmy szybciej reagować na to, co dzieje się wokół nas.

Marek Oramus wspomina także w wywiadzie o zagrożeniach, jakie mogłyby wyniknąć z nadużycia inteligentnej odzieży i gadżetów. Zwraca uwagę na to, jak łatwo takie sprzęty mogą padać ofiarami hakerów.

Niewątpliwie temat jest ciekawy i bardzo rozwojowy, dlatego chętnie będziemy go monitorować i informować was o nowościach, które łączą modę i technologię.

TOP