Jeansy dzwony (fot. zara)

Dzwony – szerokie nogawki znów w modzie!

Dzwony – hit lat 70-tych!

Spodnie dzwony damskie stały się popularne w latach 70-tych i były nierozerwalnie związane z trendem hippie. Jednak nie tylko “dzieci kwiaty” nosiły ten rodzaj spodni. Zaskoczeniem dla niektórych może być fakt, że w modzie pojawiły się jeszcze na początku XIX wieku i były częścią stroju amerykańskich żołnierzy marynarki. Ówczesne spodnie różniły się od tych, które znamy dzisiaj, ale już w połowie XIX wieku ich kształt zaczął przypominać dzwony. W modzie codziennej pojawiły się wraz z tym, jak gwiazdy muzyki zaczęły je nosić – na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX wieku. Chociaż wtedy chętnie sięgali po nie zarówno mężczyźni, jak i kobiety – dzisiaj spodnie z rozszerzonymi nogawkami znacznie częściej wybierają kobiety.

Współczesna odsłona materiałowych dzwonów (fot. zalando)
Współczesna odsłona materiałowych dzwonów (fot. zalando)

[koc_offers posts_per_page=”6″ meta_query_keys=”cf_koc_offer_id” meta_query_values=”pl121a00n-q11;tp721a0ab-c11;pl121a00o-q11″]

Jak nosimy dziś rozszerzone nogawki?

Chociaż większość klasycznych modeli przeszła już do historii, to stały się inspiracją dla współczesnych jeansów typu “boot-cut“. W tym sezonie właśnie w tej odsłonie dzwony powróciły do świata mody. Doskonale wpisują się w niesłabnący trend boho oraz świetnie sprawdzą się w stylizacjach inspirowanych modą lat 60-tych. Warto pamiętać o tym, że do dzwonów powinnyśmy wybierać wyższe buty, dzięki czemu nie skrócimy sylwetki. Świetnie prezentują się w zestawieniu z dzwonami np. botki na słupku lub sandały na koturnie. Ten typ spodni jest doskonałą alternatywą dla rurek, ponieważ nie uwydatnia tak mankamentów figury, za to świetnie maskuje szerokie biodra czy brzuszek (jeśli zdecydujemy się na model z podwyższonym stanem).

Jeansy dzwony - jak nosić? (fot. zalando)
Jeansy dzwony – jak nosić? (fot. zalando)

Czy są to spodnie dla każdego?

Bardzo szerokie dżinsy dzwony niestety nie służą każdej sylwetce. Niskie kobiety będą wyglądać w nich niekorzystnie, ponieważ za bardzo poszerzą ich drobną sylwetkę. Spodnie z rozszerzonymi nogawkami o wiele lepiej prezentują się na wysokich kobietach, a te na prawdę szerokie powinny wybierać jedynie bardzo wysokie kobiety. Dzwony spodnie to świetna propozycja dla kobiet o figurze gruszki, ponieważ doskonale wyrównują proporcje sylwetki, jednak z powodzeniem mogą je wybierać także panie o innych kształtach. Jeżeli chcecie wysmuklić sylwetkę, zdecydujcie się na spodnie w ciemniejszym, jednolitym kolorze.

[koc_offers posts_per_page=”21″ category=”kobiety” tag=”bootcut”]

TOP