LPP odnotowuje wzrosty na giełdzie (materiały prasowe LPP)

LPP odnotowuje wzrosty na giełdzie

LPP, czyli właściciel takich marek jak Reserved, Mohito, Sinsay, House czy CROPP odnotował duży wzrost na giełdzie. Dzisiaj za akcje spółki trzeba zapłacić już ponad 8 000 zł, a analitycy zaczynają spekulować, czy firmie uda się pobić ponownie rekord 10 000 zł za jedną akcję.

Nowa strategia działa?

LPP debiutowało na giełdzie 16 lat temu i wtedy za akcje spółki trzeba było zapłacić niecałe 49 zł. Od tego momentu firma rozpoczęła sukcesywną ekspansję na całą Europę, a w Polsce niedawno świętowano otwarcie tysięcznego sklepu spółki. W 2014 r. LPP dołączyło do grupy firm indeksu WIG20, czyli największych firm giełdowych w Polsce. W tym czasie akcje spółki kosztowało ponad 10 000 zł. Po tym czasie nastąpił bardzo gwałtowny – aż 60% spadek, jednak dzisiaj notowania idą sukcesywnie w górę.

Na duży sukces polskiej spółki składa się kilka czynników, takich jak wyniki finansowy, jaki firma przedstawia w raportach. Dla przykładu wynik z lipca tego roku jest o prawie 22% lepszy niż w zeszłym roku w tym samym okresie i to one mają największy wpływ na aktualną wartość akcji gdańskiej spółki.

Lookbook - Sinsay kolekcja 2017 (materiały prasowe LPP)
Lookbook – Sinsay kolekcja 2017 (materiały prasowe LPP)

LPP idąc śladem Inditexu zmieniło także podejście do tworzenia nowych kolekcji. W sklepach nie znajdziemy już sezonowych modeli ubrań czy dodatków. Zamiast nich w sklepach pojawiają się krótkie kolekcje nawiązujące do najnowszych trendów. Wiąże się to z wyższymi kosztami produkcji i niższą marżą, jednak przynosi spółce zyski.

Jak nowa polityka i zmiany, jakie wprowadza LPP odbije się na długofalowych inwestycjach? Na pewno warto śledzić poczynania gdańskiej spółki odzieżowej.

TOP