źródło: pexels.com

Marka Jimmy Choo idzie na sprzedaż

Sprzedażowy biznes

W dzisiejszych czasach nic nie dzieje się przypadkowo, zwłaszcza kiedy zawierane są duże kontrakty chociażby dotyczące sprzedaży. Warta w obecnej chwili 500 milionów funtów marka Jimmy’ego Choo oficjalnie trafiła pod przysłowiowy młotek. Sam projektant obuwia ogłosił swój zamiar dokładnie miesiąc po tym jak firma Choo pokazała światu wyniki roczne, najważniejszymi punktami raportu był oczywiście wzrost przychodów o 1,6% czyli do 364 miliona funtów, ale ze spadkiem zysku operacyjnego. Odkąd marka Choo ogłosiła chęć sprzedaży kurs na giełdzie zdążył wzrosnąć o blisko 5% (4,7%). Transakcja na tyle milionów nie może odbywać się rzecz jasna bez nadzoru, tym z kolei ma zająć się bank BoA Merrill Lynch oraz Citi. Jimmy Choo wytłumaczyła podjętą decyzję chęcią “zmaksymalizować jej wartości dla udziałowców” oraz, że na razie poszukuje ofert na kupno firmy. Zarząd podkreśla iż jeśli żadna z ofert nie będzie zadowalająca do sprzedaży naturalnie nie dojdzie. Sprzedaż wspiera największy udziałowiec marki Jimmy Choo czyli grupa JAB Luxury GmbH.

[koc_offers posts_per_page=”12″ category=”kobiety” tag=”szpilki”]

Jimmy Choo – marka luksusowa

Datuk Jimmy Choo Yeang Keat urodzony 14 listopada 1948 r. od dziecka miał styczność z obuwiem nic więc dziwnego, że osiągnął na tym polu nieskromny sukces. Jimmy Choo, projektant studiował na Hackney teraz będącym częścią London College of Fashion, jego większe projekty butów zostały dostrzeżone przez pismo Vogue w 1988 i zajęły aż 8 stron. Sukces przypieczętowała dopiero znajomość z księżną Dianą, która w 1990 została jego patronem. Artysta współzałożył firmę Jimmy Choo Ltd. w 1996 r. aby w 2001 sprzedać 50% swoich udziałów (za 10 milionów funtów) i zająć się prywatnymi projektami.

Bring a rock 'n’ roll edge to your look with Pre-Fall’s #studded LOCKETT PETITE shoulder bag.

A post shared by Jimmy Choo (@jimmychoo) on


[koc_offers posts_per_page=”12″ category=”kobiety” tag=”kopertówki”]

Dodatki i nie tylko

Sygnowane nazwiskiem słynnego projektanta nie są jedynie drogie, charakterystyczne buty, ale również perfumy i torby. Jimmy Choo perfumy to głównie egzotyczne wody toaletowe i perfumowane dla kobiet oraz wody toaletowe dla mężczyzn. Wysokiej jakości skład perfum sprawia, że zapach utrzymuje się długo czyli jak przystało na luksusowy produkt. Perfumy Jimmy Choo dostępne są na polskim rynku w atrakcyjnych cenach, na pewno warto zainwestować w ich zakup ponieważ na długo nam wystarczą i szczycą się niepowtarzalną gamą zapachową. Poza wodami toaletowymi powinnyśmy zwrócić uwagę również na torby, te niestety są już nieco droższe, ale w zamian otrzymujemy wysokiej jakości, trwały produkt.
[koc_offers posts_per_page=”18″ category=”kobiety” tag=”czółenka-na-koturnie”]

TOP