casting na pokaz balenciaga

Modelka Louis Parker o kulisach castingu na pokaz Balenciaga

Życie modelki – to gotowość na zmiany

Modelka Louis Parker od dawna zna świat mody i wie, że ta branża rządzi się swoimi prawami. Jednak casting na pokaz Balenciaga sprawił, że zwątpiła w poprawność wszelkich zasad, jakie kierują modą. Parker ma na swoim koncie wiele pokazów u znanych projektantów i słynnych marek. Jest jedną z najczęściej widzianych modelek na pokazach Chanel. Wzięła udział w sesji do Elle Italia, Harper’s Bazaar Australia, Marie Claire, Numero Russia oraz Hunger Magazine.

Yesterday at @chanelofficial with @binxwalton ?? #chanelhautecouture

A post shared by Louise Parker (@louiseparker) on

Modelka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wygląd w jej karierze stale będzie poddawany zmianom. Dwa lata temu zdecydowała się na drastyczną zmianę w postaci ścięcia jej długich, blond włosów, co miało zaowocować nadaniem jej wizerunku tak zwanego pazura. Praca modelki wymaga wiele wysiłku. Ciągła dieta, dbanie o dobre BMI, treningi, a przy tym trzeba też codziennie wyglądać nieskazitelnie dobrze.

Zdanie projektanta ważniejsze niż poczucie wartości modelki

O tym jak okrutny potrafi być świat modelingu Louis Parker przekonała się wybierając się na casting na pokaz Balenciaga do kolekcji wiosna/lato 2018. Modelka po 12 godzinnej podróży do klienta musiała czekać kilka godzin na przymiarki oraz musiała zgodzić się na skrócenie włosów, tylko po to, by następnego dnia usłyszeć, że nie bierze udziału w pokazie. Parker skomentowała zaistniałą sytuację postem na Instagramie, w którym zaznacza, że prawa modelek nie powinny dotyczyć tylko dbałości o dobre BMI czy dbałość o rozmiar ubrań. Przecież na samoakceptację wpływa jeszcze więcej rzeczy. Każda zmiana wizerunku modelki wiąże się z utrudnieniem w szukaniu nowego zlecenia. O sprawie napisał też magazyn The Cut, który potwierdza, że każda modelka, która znalazła by się w takiej sytuacji jak Parker miałaby z pewnością podobne odczucia.

A Wy co sądzicie o tej sytuacji? Czy Louis Parker miała prawo czuć się rozżalona? Według nas tak! Czas walczyć o poważne i poprawne traktowanie modelek, które przecież nie są przedmiotami!

TOP