Okulary przeciwsłoneczne jak dobrać je do kształty twarzy? (fot. pexels.com)

Okulary przeciwsłoneczne jak dobrać je do kształty twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne jak dobrać je perfekcyjnie?

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny gadżet. Poświęć chwilę na zastanowienie się, jak dobrać je do kształtu twarzy by w prosty sposób stonować rysy i odwrócić uwagę od niedoskonałości. Niezależnie od tego czy nosisz okulary przeciwsłoneczne korekcyjne czy szukasz modeli bez dioptrii, zasada doboru jest taka sama. Przyjrzałyśmy się najpopularniejszym kształtom twarzy oraz znalazłyśmy oprawki, które najlepiej do nich pasują. Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Okulary słoneczne – twarz kwadratowa

Okulary przeciwsłoneczne damskie czy męskie powinny złagodzić rysy kwadratowej twarzy. Wybieraj modele o lekko zaokrąglonym lub owalnym kształcie. Świetnie sprawdzą się np. aviatory lub oprawy o kształcie kociego oka. Takie modele znajdziemy np. w kolekcji Ray Bay, Prada czy Karl Lagerfeld.

Okulary przeciwsłoneczne jak dobrać do kwadratowej twarzy? (kolaż redakcja, materiały partnera)
Okulary przeciwsłoneczne jak dobrać do kwadratowej twarzy? (kolaż redakcja, materiały partnera)

[koc_offers posts_per_page=”6″ meta_query_keys=”cf_koc_offer_id” meta_query_values=”p2451k00b-q11;do751k006-g11;p2451k007-q11;p2451k00b-f11;p2451k00b-d11;ls154k00e-o11″]

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla trójkątnej twarzy?

Twarz trójkątna ma szerokie czoło i wąski, dłuższy podbródek. Jakie okulary przeciwsłoneczne złagodzą takie rysy? Większość owalnych i lekko zaokrąglonych modeli, np. tych z kolekcji Jeepers Peepers, Anna Field, Kiomi czy Vogue będzie odpowiednia. Unikaj jednak kanciastych okularów lub tych w jaskrawych kolorach.

Okulary przeciwsłoneczne jak dobrać je do trójkątnej twarzy? (kolaż redakcja, fot. materiał partnera)
Okulary przeciwsłoneczne jak dobrać je do trójkątnej twarzy? (kolaż redakcja, fot. materiał partnera)

[koc_offers posts_per_page=”6″ meta_query_keys=”cf_koc_offer_id” meta_query_values=”1mi51k00d-q12;ra254k00a-o11;1vg51e00j-q11;po252e027-c11;ls151e00o-j11;cw952k002-o11″]

Okulary przeciwsłoneczne – twarz okrągła

Jeśli masz okrągła twarz to twoje okulary przeciwsłoneczne na lato 2017 powinny przede wszystkim wysmuklić twarz. Sprawdzą się doskonale w tym celu kwadratowe lub prostokątne oprawki. Świetne będą “cięższe” modele – o grubszych i większych szkłach lub masywnych zausznikach. Takie modele znajdziesz przede wszystkim w kolekcjach Vans oraz Ray Ban.

Okulary przeciwsłoneczne jak dobrać je do okrągłej twarzy? (kolaż redakcja, fot. materiały partnera)
Okulary przeciwsłoneczne jak dobrać je do okrągłej twarzy? (kolaż redakcja, fot. materiały partnera)

[koc_offers posts_per_page=”6″ meta_query_keys=”cf_koc_offer_id” meta_query_values=”ra252e00j-f11;ea852k002-q11;1mi51k008-o13;1mi51k003-o11;cw952k002-o11;ra251k007-o11″]

Okulary przeciwsłoneczne – jak je dobrać przy owalnej twarzy?

Chcesz znaleźć właściwe okulary przeciwsłoneczne dla owalnej twarzy? Przede wszystkim skup się, by nie zaburzyć jej doskonałych proporcji. Owal jest uważany za najbardziej idealny i pożądany kształt twarzy. Prawda jest taka, że jego szczęśliwym posiadaczkom pasuje większość oprawek. Staraj się jednak, by nie były one zbyt duże i ciężkie. Sprawdź kolekcję Ray Ban, Prada, Even&Odd lub Dolce&Gabbana.

[koc_offers posts_per_page=”18″ category=”kobiety” tag=”okulary-przeciwsloneczne”]
Bez względu na to jaki masz kształt twarzy, zawsze wybieraj okulary przeciwsłoneczne z filtrem. Tylko takie ochronią twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, w innym wypadku przysporzą więcej szkody niż pożytku. Dlaczego? W naturalnych warunkach średnica oka zwęża się przy bardzo silnym świetle. Gdy wkładasz okulary słoneczne bez właściwych filtrów oszukujesz swoje oko stwarzając wrażenie, że jest ciemno. Źrenice się rozszerzają, a promienie bez problemu dociera do wnętrza oka. Zanim więc kupisz kolejne okulary przeciwsłoneczne, poświęć chwilę na zastanowienie się, jak je dobrać. W kwestii kształtu możesz kierować się intuicją, ale rodzaj zastosowanych filtrów powinnaś sprawdzić bardzo dokładnie.

Zobacz także sukienki na lato >>>

TOP