Topshop i Dorothy Perkins wycofują się z Polski (fot. Topshop Gigi Lookbook)

Topshop i Dorothy Perkins wycofują się z Polski

Topshop i Dorothy Perkins wycofują się z Polski!

Decyzję o tym, że Topshop i Dorothy Perkins wycofują się z Polski, właściciel obu marek podjął już na początku roku. W Polsce każda z tych marek miała jedynie jeden sklep stacjonarny, który znajdował się w Złotych Tarasach, w centrum Warszawy. Jednak jak się okazało po raz kolejny, Polska nie jest dobrym rynkiem zbytu dla brytyjskich marek. Dla przypomnienia – jakiś czas temu pożegnaliśmy się z dużą częścią sklepów sieci Marks&Spencer oraz zniknął Riverisland. Co jest przyczyną tak nagłego odpływu brytyjskich firm z polskiego rynku?

Sklepy Topshop i Dorothy Perkins zostały zamknięte 29 stycznia 2017 roku.

Topshop i Dorothy Perkins wycofują się z Polski: po lewej jeansy i sukienka Topshop oraz po prawej spodnie i sukienka Dorothy Perkins (fot. zalando.pl)
Topshop i Dorothy Perkins wycofują się z Polski: po lewej jeansy i sukienka Topshop oraz po prawej spodnie i sukienka Dorothy Perkins (fot. zalando.pl)

Podobno Topshop i Dorothy Perkins wycofują się z Polski z powodu zbyt niskich zysków. Topshop, skierowany przede wszystkim do młodych dziewcząt i studentek, oferował bardzo wysokie ceny w porównaniu do innych sieciówek. Niemniej jednak jedynie w stacjonarnym sklepie mogliśmy skorzystać ze specjalnej zniżki dla studentów. Z kolei Dorothy Perkins, skierowane do nieco starszych klientek, lubiących bardziej klasyczne kroje i fasony nie odbiegała cenowo od oferty innych, podobnych sklepów. Wysokie ceny jednak nie zniechęcają klientek takich nowo otwartych sklepów jak Uterque (grupa Inditex) czy & Other Stories (grupa H&M). Być może Polki znacznie częściej kupują produkty brytyjskich marek w sklepach internetowych – zarówno kolekcje Topshop i Dorothy Perkins dostępne są na platformie Zalando.pl

Topshop – zawsze najgorętsze trendy

Mimo tego, że Topshop wycofuje się z Polski to wciąż możemy zamówić ubrania i dodatki z najnowszych kolekcji, np. za pośrednictwem Zalando. Poniżej przygotowałyśmy dla was przegląd najciekawszych nowości, jakie proponuje ta popularna marka. Jak zawsze Topshop świetnie wpisuje się w najnowsze trendy, co przypadnie do gustu fashionistkom!
[koc_offers posts_per_page=”18″ category=”kobiety” brand=”topshop”]

Dorothy Perkins – klasyka i trendy

Chociaż Dorothy Perkins wycofuje się z Polski, to miłośniczki klasycznych krojów i prostej elegancji wciąż będą mogły zakupić ubrania tej marki w sklepach internetowych. Warto wspomnieć, że poza polskimi platformami zakupowymi, odzież Dorothy Perkins czy Topshop kupimy także w brytyjskim sklepie internetowym z możliwością dostawy do Polski. Poniżej kilka nowości z kolekcji Dorothy Perkins.
[koc_offers posts_per_page=”18″ category=”kobiety” brand=”dorothy-perkins”]
Co myślicie o tym, że Topshop i Dorothy Perkins wycofują się z Polski? Będziecie wam brakować brytyjskich sieciówek? Być może przerzucicie się na rodzime produkty? Zobaczcie polskie marki odzieżowe – tutaj. 

TOP