Vivienne Westwood - kolekcja 2017-18 (materiały Vivienne Westwood)

Vivienne Westwood

Vivienne Westwood

Vivienne Westwood to angielska projektantka mody, która wprowadziła styl punk do mody codziennej i miała ogromny wpływ na jego rozwój i współczesny obraz. Za swoje zasługi dla świata mody dostała uzyskała tytuł szlachecki. Jej projekty zdają się nie zważać na modowe trendy – są ponadczasowe i zawsze z buntowniczą nutą. Nie brakuje tu odważnych wzorów, deseni i nietuzinkowych połaczeń kolorystycznych. Brytyjska projektantka wielokrotnie także współpracowała z innymi markami i tworzyła dla nich niezwykłe kolekcje limitowane. Vivienne Westwood jest także inspiracją dla wielu młodych kobiet w tym, jak świadomie i szczęśliwie żyć. Świadczyć może o tym ogromny tłum, który zebrał się na jej wykładzie na berlińskim festiwalu Bread&Butter. Weswood wspomniała wtedy o tym, jak być świadomym konsumentem i korzystać w mądry sposób z zasobów naszej planety. Poradziła także, by nie pędzić przez życie, a czasem po prostu się zatrzymać, odwiedzić galerię sztuki czy przeczytać poezję. Jej filozofia jest w dużej mierze oparta na książce Davida Hintona „Classical Chinese Poetry – An Anthology”.

Ready for her business meeting. #WestwoodSundays (On Liberty AW 94/95)

A post shared by Vivienne Westwood (@viviennewestwood) on

Melissa i Vivienne Westwood

Vivienne Westwood dla Melissa to jedna z najpopularniejszych linii gumowych butów. W projektach nie zabrakło charakterystycznych serc i ozdób, którymi wykończone są balerinki czy szpilki. Wśród najpopularniejszych modeli znajdziemy między innymi Lady Dragon ozdobione dużą perłą czy Lady Dragon Heart z popularnym motywem serca. Oryginalne buty z tworzywa Mel-flex były także wielokrotnie podrabiane, a wzór zaprojektowany przez Weswood – powielany przez innych projektantów. Jednak oryginalne buty ciężko porównać do czegokolwiek innego – zwłaszcza pod kątem zastosowanych materiałów.

Vivienne Westwood x Melissa buty (materiały Zalando)
Vivienne Westwood x Melissa buty (materiały Zalando)

Vivienne Westwood buty

Buty stanowią ważną część kolekcji Weswood. Niewątpliwie projektowane przez nią modele nie należą do minimalistycznych czy skromnych. Wyróżnia je piękna kolorystyka, oryginalne desenie oraz niezwykłe ozdoby. Obuwie ściśle nawiązuje do punkowych korzeni projektantki, zarówno pod kątem wykończenia, jak i detali, do których Weswood przywiązuje ogromną uwagę. W kolekcji znajdziemy glany, czółenka, kozaki, sandały i półbuty. Oryginalne buty Weswood nie należą do tanich produktów, ponieważ np. za czółenka musimy zapłacić ponad 500€, jednak z pewnością są one gratką dla miłośniczek wyrazistego i oryginalnego stylu.

Vivienne Westwood okulary

Stylowe i niepowtarzalne okulary przeciwsłoneczne to jeden z wyróżników kolekcji Weswood. Obok bardziej klasycznych kształtów i kolorów znajdziemy niezwykłe, niesamowite oprawki i szkła. Jest to także jeden z tańszych elementów jej kolekcji, dlatego jeżeli bardzo zależy nam na uzupełnieniu swojej szafy o projekty brytyjskiej sławy – możemy skusić się właśnie na okulary przeciwsłoneczne. Mimo to jednak cena wciąż nie należy do niskich, bowiem waha się około 170€ za sztukę.

Vivienne Westwood sklep

Wszystkie projekty Weswood możemy zobaczyć na jej oficjalnej stronie, a w sklepie online możemy bez trudu dokonać zakupów. Produkty marki znajdziemy także za pośrednictwem innych, partnerskich sklepów internetowych, w tym na Zalando. Specjalną kolekcję zaprojektowaną dla marki Melissa możemy zakupić zarówno na stronie włoskiej firmy, jak i na popularnych platformach zakupowych. Warto śledzić także aukcje internetowe, ponieważ może się nam udać kupić używane rzeczy w okazyjnej cenie. Kupując przez internet z nieoficjalnego sklepu lub na akcji, musimy jednak uważać na podróbki. Zbyt niska cena za towar powinna wzbudzić naszą podejrzliwość.

Ponad 70-letnia projektantka z pewnością zapisała się już w historii mody, jednak czekamy z niecierpliwością na każdy nowy projekt i nową kolekcję Westwood!

TOP