castorama online

Castorama: raj dla majsterkowiczów i fanów DIY

Szukasz narzędzi, mebli lub elementów wykończenia niezbędnych do budowy lub remontu domu albo mieszkania? A może chcesz urządzić ogród? Sieć sklepów Castorama prawdopodobnie będzie pierwszą, do której skierujesz swoje kroki! Na świecie liczy sobie ponad 1157 punktów. Sklep Castorama można znaleźć w Polsce, Wielkiej Brytanii i Irlandii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Rumunii oraz Rosji. W Polsce Castorama otworzyła aż 74 sklepy m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Bydgoszczy oraz Wrocławiu. Zakupy można zrobić także bez wychodzenia z domu. Bogaty asortyment marketu jest dostępny również online.

Castorama w Polsce i na świecie

Niewielu z nas odwiedzając sklep Castorama zdaje sobie sprawę z tego, jak długą tradycję mają znane markety budowlane. Ich historia zaczyna się w 1969 roku we Francji, gdzie Christian Dubois otworzył pierwszy sklep z artykułami do majsterkowania. Szeroka gama towarów mieściła się na powierzchni 5000 m2. Już po pół roku mógł sobie pozwolić na podwojenie asortymentu: ilość towarów wzrosła z 10 do 20 tysięcy. W 1988 roku powstał pierwszy market budowlany we Włoszech, a kolejne 20 lat później Castorama posiada już 80 sklepów, które oferują wszystko, co potrzebne do budowy lub remontu domu oraz stworzenia pięknego ogrodu.

Firma szybko się rozrasta. W 1994 roku założyciel firmy Claude Acquart przyjechał do Polski i zaczął analizę rynku. Pierwsze biuro powstało przy Marszałkowskiej i zatrudniało jedynie 10 osób. Już po 2 latach ilość zatrudnionych wzrosła czterokrotnie! Po gruntownej analizie i przeprowadzeniu rekrutacji pracowników pierwszy sklep Castorama otworzono w Warszawie przy ulicy Popularnej 71. Jako kolejne pojawiają się sklepy Poznań, Kraków Zakopianka, Wrocław Bielany, Wrocław Korona, Katowice, Warszawa Targówek i Szczecin. W kolejnych latach następuje dynamiczny rozwój sieci.

W wyniku podpisanego w 1998 roku porozumienia o współpracy z angielską siecią B&Q Castorama stała się trzecim co do wielkości światowym dystrybutorem artykułów do majsterkowania. Do grupy dołączył także Brico Depot. W 2002 roku właścicielem Grupy Castorama staje się Grupa Kingfisher.

Castorama Online

Godziny otwarcia sklepów Castorama różnią się między sobą w zależności od lokalizacji. Zazwyczaj zakupy można zrobić pomiędzy 7:00 a 21:00. Chyba, że nie lubisz ograniczać się godzinami otwarcia i koniecznością samodzielnego dowiezienia zakupów? Koniecznie sprawdź ofertę Castoramy online!

Sklep internetowy Castorama został podzielony na kilka działów:

  • budowa,
  • instalacja,
  • wykończenie,
  • urządzanie,
  • ogród,
  • narzędzia i artykuły.

Każda z kategorii dzieli się na mniejsze podkategorie, które pozwalają łatwo zapoznać się z dostępnym asortymentem. Jeśli szukasz czegoś konkretnego, nie warto błądzić po menu! Szybką odpowiedź na postawione pytanie da ci wyszukiwarka.

Zakupy można zamówić z dostawą lub odebrać je osobiście. Kupując online masz także szansę na skorzystanie z wygodnych rat lub skorzystać z usług dodatkowych. Co jeśli produkt jest wadliwy? Bez obaw! Przysługuj ci prawo zwrotu lub naprawy. W przypadku reklamacji masz możliwość monitorowania, na jakim jest etapie poprzez telefon do sklepu, w którym została złożona. Zanim to zrobisz przygotuj imię i nazwisko Twojego doradcy oraz numer telefonu znajduje się na protokole reklamacyjnym.

Castorama: drzwi wewnętrzne, oświetlenie i pozostałe elementy wykończenia

Planujesz większy remont? Jesteś w dobrym miejscu. Oferta Castorama obejmuje drzwi, panele, płytki, tapety, oświetlenie, kabiny prysznicowe i wiele więcej. Dzięki temu wykończysz mieszkanie pod klucz, a nawet kupisz meble i dodatki. Zanim przystąpisz do remontu masz możliwość szczegółowo zaplanować efekt końcowy. W markecie budowlanym obejrzysz rolety, a nawet dopasujesz je do nietypowych okien. By odmienić wnętrze czasami wystarczy jedynie dobrać odpowiednie lampy lub piękny dywan. Przydadzą się też takie drobiazgi jak obrazy, plakaty oraz pojemniczki porządkujące zawartość szaf. A to wszystko znajdziesz w jednym miejscu!

Castorama: kuchnie od a do z

Markety budowlane Castorama umożliwiają kompleksowy remont kuchni. Znajdziesz w nich płytki, oświetlenie, panele podłogowe a nawet meble kuchenne. Bogata oferta sprawia, że kupisz elementy wykończenia w pełni spełniające twoje wymagania zarówno pod względem ceny, jak i jakości. Zacznij od podstawowego remontu, a gdy podłogi i ściany będą gotowe, dokup meble. W dalszej kolejności będziesz potrzebować zlewu i baterii. Na zakończenie nie zapomnij o dodatkach, które nadadzą wnętrzu takiego charakteru, o jakim marzyłeś.

Meble ogrodowe w Castorama

Oferta sklepu nie ogranicza się do wykończenia wnętrz. Wiosną i latem znajdziesz tam wszystko, co potrzebne do ogrodu. Castorama oferuje meble ogrodowe w przystępnych cenach, ale też rośliny, ziemię, doniczki oraz oświetlenie ogrodowe. W wyborze właściwych produktów zawsze pomoże ci wykwalifikowana obsługa, dzięki której nawet zupełny laik odnajdzie się w świecie DIY i majsterkowania. Pracownicy sklepu nie tylko podpowiedzą ci właściwe produkty, ale też wskażą sposób ich zastosowania oraz udzielą wielu cennych rad.

Gazetka Castorama

Chcesz być zawsze na czasie? Szybkie zapoznanie się z aktualną ofertą umożliwia gazetka, która raz w tygodniu dostarczana jest do domów i mieszkań w pobliżu sklepów. Nie dostajesz jej? To nie problem! Gazetkę w formie PDFu znajdziesz też w internecie na stronach Castorama online. W tym samym miejscu możesz zapisać się na newsletter – dzięki niemu na swojej skrzynce mailowej regularnie znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące marketów budowlanych.

 

TOP