Slow fashion - o co chodzi? (fot. pexels.com)

Slow fashion – o co chodzi? Odpowiadamy, dlaczego warto

Slow fashion – o co chodzi?

Fast fashion znajdziemy na każdym rogu – to głównie oferta z sieciówek, masowo produkowana i często niezbyt wysokiej jakości. Slow fashion wychodzi temu naprzeciw. Trend ten przeciwstawia się ciągle zmieniającym się trendom oraz tanim ubraniom przeciętnej jakości. Slow fashion stawia na jakość produktu oraz materiałów z jakiego są wykonane, ręczne krawiectwo oraz indywidualizm. Nie bez znaczenia jest także docenienie pracy rzemieślników – projektantów i krawców (co wpływa często na wyższą cenę produktu końcowego). W tym trendzie kupujemy mniej, ale lepszej jakości – wybieramy ubrania i akcesoria ponadczasowe, które mogą być noszone niezależnie od zmieniającej się mody. To również dbanie o ekologię – kupujemy mniej więc i mniej musi być produkowane. To część ogólnego trendu slow life, do którego należy także slow food – oznacza świadomego konsumenta, odpowiedzialnego za swoje decyzje zakupowe.

Slow fashion - o co chodzi  (fot. pexels.com)
Slow fashion – o co chodzi (fot. pexels.com)

Slow fashion blog

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych blogów o tej tematyce jest prowadzony przez Joannę Glogazę >>> joannaglogaza.com. Jak sama autorka wspomniała kiedyś – początkowo był to typowy blog o modzie, ale wraz z jej spojrzeniem na modę i życie zmienił się także charakter serwisu. Joanna Glogaza jest też autorką popularnej książki pt. “Slow Fashion Modowa rewolucja”, w której znajdziemy nie tylko wyjaśnienie tego zjawiska i dlaczego jest ono tak ważne. Dodatkowo znajdziemy liczne porady o tym, jak rozsądnie kupować ubrania, buty i akcesoria oraz jak o nie dbać, by przetrwały najdłużej. Książka jest świetnym uzupełnieniem informacji, które znajdziemy na blogu. Inna warte polecenia blogi to:

Slow Fashion Cafe

Trend przeciwstawiający się niskiej jakości ubraniom wątpliwego pochodzenia stał się na tyle silny, że w Polsce powstały również szkoły uczące rzetelnego, wysokiej jakości krawiectwa. Jedną z nich jest krakowska Slow Fashion Cafe. Poza szkołą krawiectwa znajdziemy tam także kawiarnię i butik. Zgodnie z nurtem slow life, szkoła dba o to, by zapewnić najwyższą jakość usług i doskonałej jakości produkty, a wszystko to utrzymane jest w duchu indywidualizmu i ekologii.
[koc_offers category=”kobiety” posts_per_page=”18″ ]

TOP