Jak łączyć ubrania? Nasze modowe triki (fot unsplash)

Jak łączyć ubrania? Nasze modowe triki

Jak łączyć ubrania?

Jak łączyć ubrania, by wszystko do siebie pasowało, a ogólny outfit prezentował się zjawiskowo i przyciągał uwagę? Jednym przychodzi to naturalnie, inni mają z tym problemy (często panowanie zupełnie nie potrafią do siebie dobierać fasonów czy wzorów). Z jednej strony musimy dopasować naszą garderobę pod kątem pasujących do siebie fasonów, z drugiej zaś kolorów czy deseni. Kolejną trudnością może być także łączenie ubrań pod kątem odpowiedniej okazji. To wszystko jednak brzmi bardziej skomplikowanie niż jest w rzeczywistości.

Naszą podstawową i najważniejszą poradą na to, jak łączyć ze sobą ubrania jest to, by świadomie robić zakupy. Już na etapie budowania garderoby musimy zastanowić się, jak rzeczy, które kupujemy będą do siebie pasować. Z tego względu warto stawiać na ponadczasowe, uniwersalne kroje w kolorach, które najlepiej pasują do naszego typu urody i dobrze się ze sobą komponują. W naszej szafie mogą się znaleźć np. świetnie skrojone jeansy, proste chinosy, ołówkowe spódnice, ponadczasowe koszule, trencz, zimowy płaszcz o klasycznym kroju, ramoneska i proste koszulki z dekoltem w szpic. Takie ubrania w dowolnej konfiguracji będą ze sobą świetnie wyglądały. Jednak warto pamiętać, że baza musi być dopasowana do naszego stylu życia. Jeżeli na co dzień chodzisz w szpilkach, żakiecie i spódnicy to tych elementów w twojej garderobie powinno być więcej niż np. T-shirtów z kolorowymi nadrukami.

Jeżeli chcesz uniknąć dylematu, w co się dziś ubrać – wybieraj ubrania i dodatki, które łatwo ze sobą łączyć. Powinny one stanowić 80% twojej garderoby, ponieważ będą stanowić podstawę dla niemal każdej stylizacji.

Łączenie ubrań według kolorów

To kolejna dosyć poważna kwestia, z którą nie każdy sobie radzi. O ile zestawiając z czernią, szarością czy bielą dowolny kolor raczej nie popełnimy modowej gafy, to już nasuwa się pytanie czy czerwień z różem lub zielenią będą wyglądać dobrze? Najłatwiej jest dobierać kolory kierując się jedną z poniższych zasad:

  • kolory łączymy komplementarnie, tak by uzupełniały się pod kątem tonacji lub odcienia (np. w total looku lub stylizacja w pastelowych odcieniach)
  • kolory łączymy kontrastowo, np. żółty z fioletem, granat z pomarańczą czy czerwień z zielenią
Jako inspirację może posłużyć wam koło barw - odcienie leżące obok siebie się uzupełniają, zaś te, które leżą naprzeciwko siebie są dla siebie kontrastujące (ilustracja helikon.com.pl)
Jako inspirację może posłużyć wam koło barw – odcienie leżące obok siebie się uzupełniają, zaś te, które leżą naprzeciwko siebie są dla siebie kontrastujące (ilustracja helikon.com.pl)

Jak zestawiać ze sobą ubrania we wzory

A co z łączeniem wzorów? Jeżeli chcecie wiedzieć, jak łączyć ubrania we wzory, to najlepiej kierujcie się zasadą “im mniej tym lepiej”. Warto łączyć ze sobą ubrania o podobnym deseniu lub zdecydować się na jeden wyrazisty wzór i dobrać do niego gładkie dodatki. To bezpieczne i dobrze prezentujące się rozwiązanie, które pozwoli nam uniknąć modowej wpadki, nawet jeśli nie czujemy się zbyt dobrze w łączeniu ze sobą poszczególnych elementów garderoby. Jeżeli szukacie jednak czegoś odważniejszego, możecie wypróbować łączenie wzorów pod kątem kolorów – w tym wypadku wybieramy różne desenie, ale decydujemy się na jedną paletę ich odcieni.

Mamy nadzieję, że nasze sprawdzone triki pomogły wam znaleźć odpowiedź, jak łączyć ubrania ze sobą.

[koc_offers category=”kobiety” posts_per_page=”15″]

TOP