Donatella Versace rezygnuje z futra! (materiały Versace)

Donatella Versace rezygnuje z futra!

Koniec naturalnego futra?

Jutro będzie futro? Niekoniecznie! Coraz więcej projektantów rezygnuje z wykorzystywania naturalnego futra w swoich kolekcjach oraz na wybiegach. Do tego grona należą już takie marki jak Gucci, Giorgio Armani, Michael Kors czy Hugo Boss. DO tego grona niedawno dołączyła również Donatella Versace. Kreatorka otwarcie sprzeciwiła się hodowli i zabijaniu zwierząt na futra, dlatego nie zobaczymy ich już w najnowszych kolekcjach słynnego domu mody.

“Futra? Nie chcę tego w swoich kolekcjach. Nie będę zabijać zwierząt dla mody. To nie jest w porządku”- powiedziała Donatella Versace.

Zwierzęce motywy obecne są w najnowszej kolekcji Versace nie w postaci futer, a printów i zdobnych detali. Główną osią kolekcji są prochowce, w tym te ozdobione imitacjami zwierzęcych deseni. Nie brakuje jednak także odważnych naszywek i kolorowych printów – także ze zwierzętami.

I love this jacket from my Men's collection. So bold and fun! #versace #VersaceFW18

A post shared by Donatella Versace (@donatella_versace) on

Co ciekawe również sieciówki rezygnują z naturalnych futer na rzecz innych materiałów. Futrzanych płaszczy czy dodatków nie znajdziemy już w kolekcjach chociażby polskiej grupy LPP, do której należą Reserved, Sinsay, CROPP, House i Mohito.

Naturalne futra – za czy przeciw?

Futro to piękny materiał, ale nie ulega wątpliwości, że najlepiej wygląda na jego prawowitym właścicielu. Nas zdecydowanie cieszy powiększające się grono marek fur-free. Futro z tchórza, norek, lisów czy szynszyli to śmierć tysięcy zwierząt, które spędzają swoje krótkie żywoty w ciasnych klatkach, w niehumanitarnych warunkach. Oczywiście nie twierdzimy, że sztuczne futro to “ekologiczne” rozwiązanie. Przy jego produkcji powstaje wiele szkodliwych substancji, które mają bardzo negatywny wpływ na nasze środowisko. Jednak nie jest dla nas to wystarczającym argumentem, by popierać masowe mordy zwierząt tylko dlatego, by “modnie wyglądać”. Coraz głośniej możemy słyszeć o akcjach, które mają za zadanie wprowadzić zakaz hodowli zwierząt na futra także w Polsce. Nas na razie jednak bardzo cieszą zmiany, jakie zachodzą w branży modowej. To, że tak ważne i luksusowe marki również rezygnują z naturalnych futer to bardzo dobry znak.

A jak wy zapatrujecie się na naturalne futra?

[koc_offers category=”kobiety” posts_per_page=”15″ tag=”prochowce”]

TOP