Polacy coraz chętniej kupują za granicą (fot. unsplash)

Polacy coraz chętniej kupują za granicą

Polacy coraz chętniej szukają ofert w zagranicznych sklepach internetowych. Według najnowszych danych ponad 40% osób robiących zakupy online, kupowało w zagranicznych sklepach w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Zakupy w Chinach i nie tylko

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez PayU, najchętniej kupujemy towary sprowadzane z Chin – z serwisu AliExpress skorzystało prawie 80% badanych, którzy robili zakupy na zagranicznych platformach online. Chętnie też sprowadzamy rzeczy z Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA. Nie jesteśmy w tym trendzie odosobnieni, ponieważ rynek internetowy zdaje się przekraczać granice kraju w wielu państwach. Dla Polaków, jak wynika z badania PayU, kluczowym argumentem są o wiele niższe ceny towarów za granicą, bezpłatnych dostaw oraz dobrze znanych metod płatności.

Bardzo ważne dla Polaków jest także bezpieczeństwo zakupów – prawie 90% kupujących wskazało to jako czynnik dla nich istotny podczas finalizowania transakcji. Poza zaufaniem do sklepu, ważne są także możliwości skorzystania z płatności kartą oraz szybkiego przelewu za pośrednictwem operatora. Nie ma wątpliwości, że handel transgraniczny rozwija się bardzo szybko. Możemy mieć zatem nadzieję, że oferty będą jeszcze korzystniejsze, a zakupy bezpieczniejsze.

[koc_offers category=”kobiety” posts_per_page=”15″]

TOP