konopie

Nowe pomysły na ubrania i kosmetyki z konopi!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kruszew4/domains/fashionowo.pl/public_html/wp-content/plugins/krusze-offers-catalog-shopping-galleries-external/krusze-offers-catalog-shopping-galleries-external.php on line 865

Co wybrać konopie czy bawełnę?

Bawełna to najpopularniejsza tkanina na całym świecie. Jednakże czy jest ona zdrowa dla środowiska? Jedno jest pewne, że to właśnie dzięki postępowi cywilizacyjnemu znacznie łatwiej i taniej możemy wyprodukować różnego rodzaju produkty z bawełny. Z kolei w przypadku konopi wiele krajów nie zezwala na jej uprawę, a co za tym idzie produkcje np. odzieży. Natomiast gdybyśmy mieli przyrównać obie rośliny, to konopie zdecydowanie wygrywają. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jedno jej jedno pole równa się objętościowo trzem uprawom bawełny. Co po przeliczeniu skutkuje zużyciem ok. 10 000 litrów wody na uprawę, z kolei w przypadku konopi mowa tu o połowie tej ilości. Wszystko to powoduje ogromne niedobory wody wśród mieszkańców krajów, oprawiających bawełnę na szeroką skalę. Zaś w przypadku konopi, ich uprawa często oczyszcza skażoną glebę oraz poprawa jakość powietrza. Patrząc więc z tej perspektywy, jest ona zdecydowanym faworytem wśród roślin wykorzystywanych podczas ekologicznej produkcji wielu produktów.


Co możemy zrobić z konopi?

W zależności od grubości łodyg konopi możemy wytworzyć różnego rodzaju tkaniny. Co pozwala nam na długotrwałą i wytrzymałą odzież. Ta roślina świetnie sprawdza się również w kosmetologii. Ma ona wiele wartości odżywczych, co procentuje w produkcji olejków, kremów czy też balsamów do ciała.


  • Komentarze

  • Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TOP