Adidas

Historia marki Adidas zaczęła się od butów. I to na długo przed jej założeniem. Urodzony w 1900 roku Adolf Dassler dorastał w rodzinie produkującej pantofle. Gdy dwudziestoletni Adolf zaczął trenować piłkę nożną, jego zainteresowania siłą rzeczy przeniosły się na obuwie sportowe, a pierwszym warsztatem stała się pralnia matki. Wkrótce do biznesu przyłączył się starszy brat Rudolf, który miał odpowiadać za prowadzenie interesu. Na Adolfie spoczywał ciężar projektowania i wytwarzania butów. Ich firma początkowo noszącanazwę Gebrüder Dassler Schuhfabrik szybko zaczęła wypuszczać po 50 par butów dziennie i należało wynająć fabrykę. Zaledwie po 8 latach od jej założenia, w butach braci wystąpiły ówczesne gwiazdy sportu. Na olimpiadzie w 1928 roku nosili je m.in. Jesse Owens czy Armin Hary.

Dalszy rozwój firmy pokrzyżowała wojna. Początkowo fabryki obuwia służyły nazistom, a następnie aliantom. Dopiero w 1948 roku bracia mogli pomyśleć o dalszym rozwoju biznesu. Na skutek rodzinnej kłótni postanowili jednak prowadzić go osobno i obaj odnieśli sukces na skalę światową. Adolf stworzył markę Adidas, zaś jego brat Rudolf – Pumę.

Adidas Polska: online i stacjonarnie

Odzież i buty Adidas można obecnie kupić na całym świecie. Również w Polsce. Właściwie w każdym większym centrum handlowym można znaleźć sklep Adidas, a produkty marki z równą łatwością zamówisz online. To tu najczęściej udaje się upolować korzystne ceny i liczne promocje. Buty sportowe Adidas kupisz tanio również w outlecie. A tych nie brakuje! W samej Warszawie marka ma swoje sklepy aż w trzech tego typu punktach: w Factory Ursus, Annopol oraz w Designer Outlet Warszawa. Promocje i wyprzedaże trwają tam cały rok, a kolekcje są przecenione nawet o 70%.

Buty sportowe Adidas

Niemiecka marka zaczynała od wytwarzania butów sportowych i to one leżą u podłoża jej sukcesu. Jako pierwsza wprowadziła też korki dla piłkarzy, które po dziś dzień dostępne są w jej ofercie. Ale obuwie niemieckiej marki służy nie tylko sportowcom! Zarówno ono, jak i bluzy, spodnie czy plecaki Adidas są uwielbiane przez trendsetterki na całym świecie! Fanki mody noszą je na co dzień i chętnie łączą z sukienkami czy spódnicami. Taki miks trentów jest nie tylko modny, ale przede wszystkim zapewnia wygodę i komfort na co dzień.

TOP