CONCEPT STORE (mat. prasowe: ACEPHALA CONCEPT STORE)

Concept store – znajdź niezwwykły sklep w swojej okolicy

Concept store – co to takiego?

Concept store to z definicji sklep, w którym znajdziemy przede wszystkim rozmaitości, specjalnie wyselekcjonowane, które mają oddawać pewien klimat i filozofię. To również doskonałe miejsce, by poznać nietuzinkowy design oraz mniej znanych projektantów i rzemieślników. Taki sklep, jak wskazuje nazwa powstał w myśl jakiejś przewodniej idei, która wyrażona jest nie tylko w towarze, ale także całym projekcie wnętrza czy usługach dodatkowych. Concept store to doskonała alternatywa dla galerii handlowych, ale gdzie ich szukać? Przygotowałyśmy listę najciekawszych sklepów w największych miastach.


[koc_offers posts_per_page=”6″ category=”kobiety” tag=”torebki”]
Zobacz nowe marki, które warto znać >>>

Concept store Warszawa

Nowy Świat to raj dla tego typu sklepów. W Warszawie przede wszystkich w tych okolicach znajdziemy wiele bardzo ciekawych sklepów, które oferują bardzo duży wybór mniej znanych marek czy projektów niezależnych projektantów. Które nam przypadły wyjątkowo do gustu?

  1. Wonders by GaliLu, ul. Mokotowska 28 – znajdziemy tu ubrania i akcesoria z całego świata: od Kalifornii aż po Japonię, a wszystkie produkty cechuje niezwykły indywidualizm.
  2. KYOSK, ul. Koszykowa 1 – concept store, który chce propagować ideę slow shoppingu, czyli przemyślanych zakupów, gdzie mniej znaczy więcej.
  3. Ptasia 6 – zrzesza polskich projektantów i oferuje bardzo duży wybór produktów różnych marek.
  4. BLIND, ul. Mokotowska 63 lok.100 – znajdziemy tu przysłowiowe “mydło i powidłow” – zarówno ubrania, jak i dodatki, rzeczy codziennego użytku, nowe i używane.
  5. TFH Koncept – clothes, objects, ideas, Szpitalna 8 – znajdziemy tutaj nie tylko ubrania, ale także różnorakie przedmioty, których wspólną cechą jest niepowtarzalny design.
  6. ACEPHALA CONCEPT STORE, Al. 3 Maja 14 – to nie tylko sklep, ale też galeria sztuki, która zrzesza artystów i projektantów.

Concept store Ptasia 6 - sukienki (fot. ptasia6.pl)
Concept store Ptasia 6 – sukienki (fot. ptasia6.pl)

[koc_offers posts_per_page=”6″ category=”kobiety” tag=”sukienki” color=”niebieski”]

Concept store Kraków, Wrocław, Poznań, Gdynia

W innych dużych miastach nie znajdziemy aż tak dużo ciekawych sklepów typu concept, jednak kilka perełek zdecydowanie wybija się ponad inne.

  • Kraków: Butiki Louve (również Rzeszów i Wrocław)
  • Wrocław: FU-KU, Galeria Handlowa Sky Tower / I Piętro Powstańców Śląskich 95 oraz MO-BOm Plac Kościuszki 12
  • Poznań: TUTU Pop up Store, Atrium poziom +2, Pasaż Wysoki / ul. Półwiejska 42
  • Gdynia: SeeYou, Aleja Zwycięstwa 245/2 oraz Mesmetric, Aleja Zwycięstwa 187

Oczywiście nie są to jedyne sklepy tego typu. Ciekawe butiki znajdziemy również w Łodzi, Katowicach czy Lublinie. Warto uważniej rozejrzeć się po okolicy, być może natraficie na bardzo ciekawy, a mało znany concept store. Jeżeli macie już swoje ulubione miejsca, podzielcie się z nami adresami!
[koc_offers posts_per_page=”18″ category=”kobiety”]

TOP