Geox

Geox – buty i kurtki

Nazwa marki łączy w sobie greckie słowo „geo” (ziemia) z literką „x” symbolizującą nowoczesne technologie. Pierwszy człon nazwy nawiązuje do nacisku na zachowanie harmonii oraz zapewnienie jak największego komfortu. Literka “x” na końcu nazwy wiąże się z 40 różnymi patentami, które chronią technologie zastosowane w butach Geox. To dzięki nim stopy mają zapewnioną właściwą wentylację latem, zaś zimą są chronione przed chłodem. To zasługa m.in. perforowanej podeszwy z membraną, dzięki której skóra może oddychać, ale woda nie ma prawa dostać się do środka butów. Nowoczesność w rozumieniu projektantów marki to nie tylko technologie, ale również design nawiązujący do trendów zaczerpniętych prosto ze światowych wybiegów mody.

Buty Geox na każda pogodę

Kolekcja Geox to sandały, trampki, baleriny, mokasyny, a nawet sneakersy. Zresztą od tych ostatnich zaczęła się historia marki. Jej twórca, Moretti Poregato, miał dość przegrzewania się stóp podczas joggingu, więc postanowił wywiercić w swoich butach do biegania maleńkie otwory. I choć zaproponował zastosowanie tego rozwiązania kilku markom obuwniczym, żadna się na to nie zdecydowała. Moretti Poregato był tak bardzo zachwycony swoim pomysłem, że zdecydował się otworzyć własną firmę obuwniczą. Swoją przygodę z biznesem zaczął w latach 90. zatrudniając jedynie 5 pracowników. Obecnie jego firma jest wymieniana w top3 największych światowych marek obuwniczych, a innowacyjny pomysł stosowania mikrootworów w butach chroni mnóstwo patentów.

Geox dla dzieci

Większość z nas kojarzy markę stworzoną przez Moretti Poregato z obuwiem dla dorosłych, tymczasem Geox to też buty dla dzieci. W najnowszej, zimowej kolekcji znajdziecie wysokie botki i nieco krótsze półbuty. Obuwie ma wiele słodkich, dziecięcych akcentów, ale pozostaje stylową propozycją dla najmłodszych fanów mody. Dzięki swojej uniwersalności doskonale sprawdzi się zarówno podczas zimowych zabaw w parku czy na stoku, jak i jako zwieńczenie bardziej eleganckiej stylizacji choćby do teatru czy imprezę rodzinną. Co więcej dziecięca stópka jest w nim utrzymywana we właściwej pozycji, co jest ważne dla kształtujących się dopiero stóp naszych brzdąców.

Geox outlet

Outlet to miejsce, gdzie buty Geox kupisz tanio. Wyprzedaże i promocje kuszą w nim przez cały rok, a w wybranych miesiącach sięgają nawet 70-80%. Szukając okazji cenowych warto szukać marki Geox online.

[koc_offers search=”buty” posts_per_page=”9″]

TOP