W.Kruk: biżuteria, która spełnia marzenia

Historia firmy W.Kruk ma swoje początki na długo przed roztańczonymi latami 20. ubiegłego stulecia oraz oboma wojnami. Niemal dwa wieki temu, w 1840 roku złotnik Leon Skrzetuski otworzył w Poznaniu swoją pracownię. Początkowo wykonywano w niej i naprawiano przede wszystkim przedmioty liturgiczne. Po niemal 50 latach firma przeszła w ręce siostrzeńca złotnika – Władysława Kruka. To on przekształcił pracownię w reprezentacyjny sklep jubilerski W.Kruk, a w 1896 roku otworzył pierwszy salon z biżuterią w ówczesnym centrum Poznania.

Kolejny przełom w historii firmy nastąpił w momencie, gdy rządy objął najmłodszy syn Władysława – Henryk Kruk. To jemu zawdzięczamy wprowadzenie charakterystycznego wzornictwa i położenie nacisku na produkcję elitarnej złotej biżuterii zdobionej pięknymi kamieniami szlachetnymi. Niestety dalsze plany rozwoju pokrzyżowała wojna. Henryk odmówił podpisania volkslisty, na skutek czego firma przeszła pod niemiecki zarząd, a jej właściciel przez niemal rok był więziony przez hitlerowców. Do Poznania wrócił dopiero po wojnie w 1945 roku. W niełatwej rzeczywistości komunistycznej ograniczył się jedynie do produkcji biżuterii w odbudowanej przez siebie firmie rodzinnej.

Dużo lepsze okoliczności gospodarcze czekały na kolejnego potomka, który zaczął zarządzać rodzinnym biznesem w 1974 roku. Wojciech Kruk wprowadził nowe technologie i rozszerzył ofertę, a w 1989 roku w pełni wykorzystał możliwości, które dawała nowa sytuacja gospodarcza. W 2002 roku prowadzone przez niego przedsiębiorstwo było po raz pierwszy notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, zaś 6 lat później Wojciech zdecydował się sprzedać większość swoich udziałów Vistula Group S.A.

W.Kruk: sklep stacjonarny czy online

Sklepy jubilerskie W.Kruk można znaleźć w większości dużych miast w Polsce. Pełna oferta marki dostępna jest także w sklepie online. Wygodna nawigacja sprawia, że zakupy przez internet są nie mniej przyjemne niż te dokonywane w salonie stacjonarnym.

W.Kruk zegarki

W.Kruk to firma znana nie tylko ze sprzedaży biżuterii, ale również zegarków. Już w 2004 roku W.Kruk podpisał kontrakt ze szwajcarskim producentem zegarków ROLEX. Umowa umożliwiła sieci dystrybucję zegarków najbardziej ekskluzywnej marki na świecie. Obok tych pięknych czasomierzy w szerokiej ofercie sklepów W.Kruk można znaleźć m.in. ekskluzywne zegarki Hublot, Girard-Perregaux, Omega, Tudor, Michael Kors czy TAGHeuer. To wciąż nie wszystko, ponieważ znana marka jubilerska oferuje zegarki ponad 20 firm!

W.Kruk: biżuteria na każdą okazję

Pierścionki, kolczyki i bransoletki W.Kruk podzielone są na kilkanaście kolekcji, które można nosić na różne sposoby. Znajdziecie tu zarówno geometryczne formy, jak i wyrafinowane zdobienia w serii Anna Karenina. W linii “Bali” zastosowano ciekawe roślinne motywy, które pojawiają się na pierścionkach, zawieszkach oraz kolczykach.

Ciekawe rozwiązania zaproponowano także w kolekcji “Koła” – będziecie zdziwione na jak wiele sposobów można zinterpretować motyw okręgu! Tę prostotę na pewno pokochają minimalistki. Podobnie jak motywy zastosowane w kolekcji “Trendy”, w której pojawiają się wykonane z kruszcu symbole koniczyny, puzzli, księżyca i wielu innych.

Biżuteria W.Kruk to nie tylko minimalizm, ale również piękne kamienie szlachetne. Można je znaleźć m.in. w linii Kalejdoskop, EOS czy skrzącej się diamentami kolekcji Jubileuszowej. To jednak nie koniec – drogie kamienie zastosowano oczywiście także w pierścionkach zaręczynowych W.Kruk.

W.Kruk: pierścionki i obrączki

Jubilerzy W.Kruk doceniają wagę zaręczyn i najwyraźniej zdają sobie sprawę z tego, jak wiele otrzymany w tym dniu pierścionek znaczy dla każdej kobiety. Kolekcja pierścionków zaręczynowych, które proponują zapiera bowiem dech w piersiach. Ich ceny zaczynają się już od 599 zł. Przy odrobienie szczęścia można też trafić na spore promocje, które pozwalają kupić piękne modele w niesamowicie korzystnych cenach. Pierścionki zachwycają swoją wytwornością, a jednocześnie delikatnością.

A gdy wybranka powie wyczekane “tak”, nadchodzi czas na wybór odpowiednich obrączek. I tu również nie musicie obawiać się zawodu. Obrączki W.Kruk wykonane są z tradycyjnego złota, białego złota lub łączą w sobie dwa albo trzy kolory. Wyjątkową propozycją są także obrączki tytanowe. Na życzenie przyszłych małżonków wykańcza się je w dowolny sposób: mogą być połyskujące, frezowane lub piaskowane. Każda z obrączek może też być na różne sposoby zmatowiona lub cieszyć oko dzięki zastosowaniu kamieni szlachetnych. Tak ogromny wachlarz możliwości sprawia, że biżuteria W.Kruk jest wymarzonym wyborem dla przyszłych par młodych!

TOP