W.Kruk: biżuteria, która spełnia marzenia

Historia firmy W.Kruk ma swoje początki na długo przed roztańczonymi latami 20. ubiegłego stulecia oraz oboma wojnami. Niemal dwa wieki temu, w 1840 roku złotnik Leon Skrzetuski otworzył w Poznaniu swoją pracownię. Początkowo wykonywano w niej i naprawiano przede wszystkim przedmioty liturgiczne. Po niemal 50 latach firma przeszła w ręce siostrzeńca złotnika – Władysława Kruka. To on przekształcił pracownię w reprezentacyjny sklep jubilerski W.Kruk, a w 1896 roku otworzył pierwszy salon z biżuterią w ówczesnym centrum Poznania.

Kolejny przełom w historii firmy nastąpił w momencie, gdy rządy objął najmłodszy syn Władysława – Henryk Kruk. To jemu zawdzięczamy wprowadzenie charakterystycznego wzornictwa i położenie nacisku na produkcję elitarnej złotej biżuterii zdobionej pięknymi kamieniami szlachetnymi. Niestety dalsze plany rozwoju pokrzyżowała wojna. Henryk odmówił podpisania volkslisty, na skutek czego firma przeszła pod niemiecki zarząd, a jej właściciel przez niemal rok był więziony przez hitlerowców. Do Poznania wrócił dopiero po wojnie w 1945 roku. W niełatwej rzeczywistości komunistycznej ograniczył się jedynie do produkcji biżuterii w odbudowanej przez siebie firmie rodzinnej.

Dużo lepsze okoliczności gospodarcze czekały na kolejnego potomka, który zaczął zarządzać rodzinnym biznesem w 1974 roku. Wojciech Kruk wprowadził nowe technologie i rozszerzył ofertę, a w 1989 roku w pełni wykorzystał możliwości, które dawała nowa sytuacja gospodarcza. W 2002 roku prowadzone przez niego przedsiębiorstwo było po raz pierwszy notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, zaś 6 lat później Wojciech zdecydował się sprzedać większość swoich udziałów Vistula Group S.A.

W.Kruk: sklep stacjonarny czy online

Sklepy jubilerskie W.Kruk można znaleźć w większości dużych miast w Polsce. Pełna oferta marki dostępna jest także w sklepie online. Wygodna nawigacja sprawia, że zakupy przez internet są nie mniej przyjemne niż te dokonywane w salonie stacjonarnym.

W.Kruk zegarki

W.Kruk to firma znana nie tylko ze sprzedaży biżuterii, ale również zegarków. Już w 2004 roku W.Kruk podpisał kontrakt ze szwajcarskim producentem zegarków ROLEX. Umowa umożliwiła sieci dystrybucję zegarków najbardziej ekskluzywnej marki na świecie. Obok tych pięknych czasomierzy w szerokiej ofercie sklepów W.Kruk można znaleźć m.in. ekskluzywne zegarki Hublot, Girard-Perregaux, Omega, Tudor, Michael Kors czy TAGHeuer. To wciąż nie wszystko, ponieważ znana marka jubilerska oferuje zegarki ponad 20 firm!

W.Kruk: biżuteria na każdą okazję

Pierścionki, kolczyki i bransoletki W.Kruk podzielone są na kilkanaście kolekcji, które można nosić na różne sposoby. Znajdziecie tu zarówno geometryczne formy, jak i wyrafinowane zdobienia w serii Anna Karenina. W linii „Bali” zastosowano ciekawe roślinne motywy, które pojawiają się na pierścionkach, zawieszkach oraz kolczykach.

Ciekawe rozwiązania zaproponowano także w kolekcji „Koła” – będziecie zdziwione na jak wiele sposobów można zinterpretować motyw okręgu! Tę prostotę na pewno pokochają minimalistki. Podobnie jak motywy zastosowane w kolekcji „Trendy”, w której pojawiają się wykonane z kruszcu symbole koniczyny, puzzli, księżyca i wielu innych.

Biżuteria W.Kruk to nie tylko minimalizm, ale również piękne kamienie szlachetne. Można je znaleźć m.in. w linii Kalejdoskop, EOS czy skrzącej się diamentami kolekcji Jubileuszowej. To jednak nie koniec – drogie kamienie zastosowano oczywiście także w pierścionkach zaręczynowych W.Kruk.

W.Kruk: pierścionki i obrączki

Jubilerzy W.Kruk doceniają wagę zaręczyn i najwyraźniej zdają sobie sprawę z tego, jak wiele otrzymany w tym dniu pierścionek znaczy dla każdej kobiety. Kolekcja pierścionków zaręczynowych, które proponują zapiera bowiem dech w piersiach. Ich ceny zaczynają się już od 599 zł. Przy odrobienie szczęścia można też trafić na spore promocje, które pozwalają kupić piękne modele w niesamowicie korzystnych cenach. Pierścionki zachwycają swoją wytwornością, a jednocześnie delikatnością.

A gdy wybranka powie wyczekane „tak”, nadchodzi czas na wybór odpowiednich obrączek. I tu również nie musicie obawiać się zawodu. Obrączki W.Kruk wykonane są z tradycyjnego złota, białego złota lub łączą w sobie dwa albo trzy kolory. Wyjątkową propozycją są także obrączki tytanowe. Na życzenie przyszłych małżonków wykańcza się je w dowolny sposób: mogą być połyskujące, frezowane lub piaskowane. Każda z obrączek może też być na różne sposoby zmatowiona lub cieszyć oko dzięki zastosowaniu kamieni szlachetnych. Tak ogromny wachlarz możliwości sprawia, że biżuteria W.Kruk jest wymarzonym wyborem dla przyszłych par młodych!

  • Komentarze

  • Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TOP