Spódniczka z żabą Pepe (fot. zara.com)

ZARA i spódniczka wyrażająca nienawiść – hit czy nieprzemyślany projekt?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kruszew4/domains/fashionowo.pl/public_html/wp-content/plugins/krusze-offers-catalog-shopping-galleries-external/krusze-offers-catalog-shopping-galleries-external.php on line 865

Nadruki i hafty na ubraniach to w tym sezonie hit i marki prześcigają się, tworząc coraz to ciekawe wzory. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy firma w sposób nie do końca przemyślany wybiera wzór, który ma pojawić się na ubraniu. Tak też chyba stało się w przypadku ZARY, która do swojej kolekcji wprowadziła spódniczkę z nadrukiem Pepe the Frog.

Do niedawna żaba Pepe była popularnym rysunkiem, który pojawiał się w memach, jednak wiele się zmieniło, kiedy po wizerunek żaby sięgnęli politycy w swoich kampaniach. Ruch alt-right, w internecie oczerniający Hillary Clinton, zaczął wykorzystywać Pepe w antysemickim i rasistowskim kontekście. Anti-Defamation ogłosił Pepe the Frog symbolem nienawiści. Czy w związku z tym ZARA słusznie sięgnęła po wizerunek człekokształtnej żaby?

A jak wy myślicie? Czy ZARA nie przemyślała swojego projektu czy miała nadzieję, że popularny mem zapewni sukces projektowi?

  • Komentarze

  • Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TOP