la rinascente

La Rinascente – drugi dom towarowy, tym razem w Rzymie!

La Rinascente podbija Rzym!

Dom towarowy La Rinascente znany jest każdemu, kto kocha modę i design. Dotychczas był on mediolańskim centrum mody i przyciągał do siebie wielbicieli z całego świata. Każdy, kto pragnie przebywać w pobliżu dobrego stylu, najświeższych trendów, wyśmienitej kuchni i niebanalnego wzornictwa musi tam chociaż raz w życiu pojechać!

Jak to się zaczęło?

Historia słynnego domu towarowego sięga lat 70. XIX wieku, kiedy to włoscy bracia zauroczeni paryskim domem towarowym Le Bon Marche postanawiają otworzyć swój sklep odzieżowy Aux Villes d’Itallie. W roku 1917 sklep trafia w ręce dwóch przedsiębiorców Senatore Borlettiego oraz poety Gabriele d’ Annunzio, który nadają mu nową nazwę – La Rinascente “odroczenie”. Nazwała nawiązywała do odrodzenia się sklepu na nowo oraz do obecnej historii Włoch tuż po wojnie.

100 lat później…

100 lat później, bo 12.10.2017, powstał drugi dom towarowy La Rinascente pod tą samą nazwą, ale tym razem umiejscowiony w Rzymie niedaleko Fontanny di Trevi i Piazza di Spagna. Struktura domu przypomina swój mediolański pierwowzór. Posiada dziedziniec, kilka pięter, a w piwnicach można podziwiać zabytkowe znaleziska archeologiczne – fragmenty akweduktu Aqua Virgo z 19 r. pne. Wszystko to czyni ten obiekt obowiązkowym punktem na liście zwiedzania Włoch i Rzymu.

La Rinascente na każdym piętrze posiada coś, co zadowoli każdego – od zwykłego turysty, po wyrafinowanego smakosza kuchni i mody!

 

TOP